O nás

Vítáme Vás na našich stránkách,

Už je to více jak deset let, co jsme založili naše vinařství. Když se ohlédneme zpátky, je to neuvěřitelná cesta plná překážek, vytrvalosti, píle a snažení. Výroba vína a naše práce nám dělá velkou radost, a jsme šťastní, že můžeme v životě tvořit něco, co nás baví, a co nás naplňuje.

Vinařství jsme založili v roce 2005. Tehdy jsme jako mladí kluci začali se základními zkušenostmi od svého otce vyrábět vína a poprvé i lahvovat. Vzpomínky na začátky jsou úsměvné, tak jako všichni začínající vinaři jsme vlastnili menší traktor, 50 arů vinohradů a malou zpracovnu, která se nacházela doma ve sklepě. Našli jsme první zákazníky, a víno se pomalu rozběhlo do světa.

V současnosti vyrábíme přívlastková vína, ročně 40 000 – 50 000 lahví, zrekonstruovali jsme vlastní sklep v Rakvicích pro reprezentační účely a degustace, postavili novou výrobní halu, kterou se snažíme stále zařizovat novým vybavením. V naší profesi je také velmi důležité se stále vzdělávat. Výroba je zaměřena na tradiční postupy, ale i různé experimenty. Každé víno pro nás znamená výzvu, a snažíme se pečlivě věnovat každé šarži, kterou vyrobíme. Vše začíná už na vinobraní, kdy celý podzim zpracujeme téměř každý den několik tun hroznů. Úspěchy na soutěžích nás ujišťují v tom, že svou práci děláme kvalitně a pečlivě.

Máme i obrovské štěstí na velkou rodinu, právem si tak můžeme naše vinařství označit jako rodinné. Rodiče nám pomáhají jak ve vinohradě, tak i s přípravami různých degustací a dalších akcí. Na vinobraní se sjíždí celá rodina a také kamarádi, kteří nám pomůžou při sběru i práci ve výrobě.

Za ta léta jsme potkali mnoho lidí, z mnohých se stali také velmi dobří přátelé.

Jestli jste dočetli až sem, jsme rádi, nechceme Vás ovšem unavit dlouhými texty, budeme potěšeni, když přijedete a přesvědčíte se sami. Rádi Vás u nás přivítáme se sklenkou dobrého vína.

Michal a Marek Grégerovi